![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjUKhbcJ0gKjYmzBJkipQB7_u59S_PfdBIBCuMjQb_7eWR8imUyiF2K-h7wttvbLz0PDMvmoil9GRnPyhK13Wig4NVvlXb7rMyYWfSHOu3Wbd6y1Hg1Rrq15rkx9nATF5oGROgydOjP_O6QlEmHX14I3i7Ca5mAE6corwK_1KHWLB5_24iIY5tp5qu/w640-h364/png_20221023_234226_0000aaa.png)
Εκδήλωση αφιέρωμα στην επέτειο του έπους του 1940 με το μουσικό σχήμα Βυζαντινοί και παραδοσιακοί Αντίλαλοι διοργανωνει ο Δήμος Ναυπλιέων και ο ΔΟΠΠΑΤ ΠΟΥ θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του βουλευτικού στο Ναύπλιο σε διδασκαλία και διεύθυνση του Κωνσταντίνου Ρούτουλα.
Η εκδηλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022 με ώρα έναρξης στις 19:30
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει θεομητορικούς βυζαντινούς ύμνους της ακολουθίας της Αγίας Σκέπης της Θεοτόκου, η οποία ψάλλεται κατά την 28η Οκτωβρίου, με απόφαση της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος , τραγούδια παραδοσιακά για τους νεότερους αγώνες του έθνους μας και το έπος του 1940 καθώς και σύγχρονα έντεχνα άσματα και εμβατήρια
Η εκδηλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022 με ώρα έναρξης στις 19:30
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgGMaG5rJTxf3nIzvCzZ29BCN9sWKjD6fhUZjsZQwjgg1JqwpnIUB3zXk5tt0ulDCOwEp0EAF4CUrQYGqo48-28hErMzE-8HtAmC2q-DH41roLOAVCUFfkvBJF42p5NTDc8JwN8XEvnhOQAwY4iTmY2VLg4gvcKZvrOEbBFVL6yRxDHgvFDSV4U4Eng/w452-h640/png_20221023_234226_0000.png)