![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZkn8JSnfashZLXVHn79POhBkYTtaoyJb7B9QYovdkAPerKRqJ18LV5Cqot2noDqJ4zTFoh-x7GZwlgDjZ51jb_4mK767kQXWipajUcpAH1XoNlLoz8ewcJK2drfWw9593d92LN_n9MoBPSD9PH6m2chVNqc0pgSTswfWO0Z4sICfh_okQlGcBU5oy/w640-h360/IMG_20221204_182034_2.jpg)
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εκδήλωση του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου της Ενορίας Κιβερίου που πραγματοποιήθηκε απόψε Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022, στο Πνευματικό Κέντρο στην πλατεία Κιβερίου «παλιό σχολείο».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeyKLn1Uj7J_KH0dl1hOHMizUgvnofLPTS_Kk-szPShEY0zR0Opf9ZsszSq176JlnJmHYdVW6L1tfqv15oi9N0fWeg3Shw72Y-Q9LHM1J_wvIdX5_UXobqsVNrtpy-CZALTJ-KzzjHC9zSN1iEUBu9-aCTUUrDqGnSeaW7TLBqK0SycxYPk7SDMs8n/w640-h480/DJI_0590.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgryZg7WhaOxAxtfZnBh2jFlnk7nvGLaJ2-Niu5oxyFDKRzKStnM66rv6krvm2I7p1AogmfNeV8SV5fC0YXHBF7AukV4vB0XweuOD9LqIE0SSaPVrWRAnuNpoPANpmnD6KnETbxyku0l6aZeWRiZTcXE5wE138NqROyWSEs_H4UJttag2_-gBOmt--0/w640-h426/DSC_8855.jpg)
Η εκδήλωση περιελάμβανε ομιλία από τον Ιερομόναχο Γεννάδιο Βατοπαιδινό με θέμα: «Η ενανθρώπηση του Θεού Λόγου και ο άνθρωπος κατά τον Γέροντα Ιωσήφ τον Βατοπαιδινό και στη συνέχεια προβλήθηκε η ταινία-ντοκιμαντέρ: «Άγιος Ιωσήφ ο Ησυχαστής».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgULTpZuU8d1krzsI6d3DCEjuzhVQp94m4l2JgcNx_x2VDrpU0UWP-xLNw-c9DgLsKzulg5hk3a40yXDL4Z4H34UztPBe7Nbz4k46HDGxBfqwFZrbuvwGTlXnIXanEM6_8TZ6ecq3rgWgHm0TGFOE1nTTfPA9-MKcu3EpXkxIahc8trwOolX6Jxh3pY/w640-h426/DSC_8878.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCHb4R8hK1T76L2dWr5zx2AORC10XXMIsp0Zw5JEYsHQUnKvwY__uvAMfj7TpLiW4Ci9Bd1jAkkrFvc2gW_u765D-488pw9JxSNjRcBpDm1tO_mDq3VQ5JgrfZfNAyKiT1NSEOe8--fz3z5qJwiZrcICa2GxJuLCyq5wG1dHmEohSbKmhjUIYQbi3a/w640-h462/DSC_8881.jpg)
Η ταινία είναι μία παραγωγή του Ινστιτούτου «Άγιος Μάξιμος ο Γραικός», για τον μεγάλο αναμορφωτή του μοναχισμού και αφυπνιστή της ησυχαστικής και νηπτικής παράδοσης, Άγιο Ιωσήφ τον Ησυχαστή.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiccqAccZVbtRcSf85_KTTDzvXhZ841mCCgeEFmj8LBjsLlG57TZQypA7CeO-eXKabjCSz-pqaB95yDLemSc_LWRHfEP0CsHUhhJcppptfcxAfpZJQBCXH5jjcaZG8TkSirybWmT6DvW3eq8G3u3uf1r0mprBvwHQM4byMynmoao__I-JS-KwZvY_F_/w640-h426/DSC_8889.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCPPpURDSPr4c5q0aGoTfUfEk3CjreGnZORKqGhEiguHfon1xCo9yDCp2CtKaDImoFm9v05aGoc3KAQ0mZ7Irkly9FhFWcyX0pwY7SK2ByN_ID-s3dS4xhqLodKBBJvj5lYZqFAxVdjmE7AgB1zxtKhGna8k6fGzUUmBM12IVuoxrMFEvVn0wf6wwF/w640-h480/DJI_0606.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiDQODp1wMjNiwk3ia5Xg_ariM1nd6i1AXVJZyaZFJ9Kiq2zO4ubXOgFgReDdAnU_4OVyPrKTROFRg9Q58TSWtJ3VYOHan7SJamI__B8ayXVIl-UvBeYYPINgR1COe2nEut_G7IQRIZHa0_YBrvqiemveyCRNcy2y7Ivh4BAFXLtSqTzeJbZdnedp4A/w640-h426/DSC_8900.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiIBm_WX1FfEpJm_mnAw1WaCp8_ZQ6IO_f4lW4PgxjfZxF9JRtwTpZwyoZ3l6pmLfsKxRCxVpW99GZ4ckdGSm-_1V0abl0wtSlWJ23q8OcvUU8Q55y8CATk9S7wNmfGdjaQqKEjvVgci0aPfyQUyqQ3C3Ues9zrXm5Qx-IMS_SR37GhjBRAvXLDI1gS/w640-h426/DSC_8899.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGYfyqkts3Oo8-yR0rXjOJlTanlHGXxnznmjXytfxgHjELLMgpBhLjCzCCEDLYHQTqn_RcwxDPADrsSJFum0Ptn84w9_rrGtz4L3qD3CCJPfUPFng9ep7TxCgO_lW6UHvy69OTyMir5-gaDeIVEGUioBpaeWiy0mPemkmWR_6iUJhuZqmdkWmG0NWr/w640-h360/DSC_8917.jpg)
Ο Εφημέριος της Ενορίας και Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της Μητροπόλεως Αργολίδος π. Πέτρος Αθανασόπουλος καλωσόρισε όλους του εκλεκτούς προσκεκλημένους και τους ευχαρίστησε για την παρουσία τους. Ευχήθηκε η εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε να συμβάλλει στην πνευματική προετοιμασία όλων στις επερχόμενες εορτές.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_UZI3mlkiLuJ57d_a6gGQalwqRLvysvoVATNTIhlyAXfTVe0xglwcEdzohrR1VLMKtstF41cSPOa7px9cLPTekQdFtbudv7qsqPMEQMcMYTB275YZMcvOaIo9IZQYioFBb0wC9P5E7CdyrdSqJ26DhyCEK3MOUYMaVhNdV5MC-As30pivrnudBCFu/w640-h426/DSC_8968.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhc10ZJk6_Nsz2bf-uWAQ9iAD3yPZz5eCUK4K-moAQrz_WLfses85SkyPM0VOZAp2tZhKf6lN2mVxCv1KvTp9TsqzAiHXDSEUis8noE8yHmzmmYVnYSl8kqdf2k2sZWshJJF4OaTRx4KkCgQ1ttowtkwqIcYkhOTX3RMRl-TPi1_Vq4_VHRfdgjQMLk/w640-h426/DSC_8947.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhAbNwFSedmIB8EUqOAd18RkZpQnPzkfWw1Lqk0mklXH04-qisJb1Dbxb-y6G6B9aQQNy3vOcQ8Z4uFdZpBqg-D9iDEzP9obGsNNJnx7AThahyB-YMvne9QwLHiTG0-7PbX13_jhRNIiJ_DAVdenntZ3ONpZATTzH-1wY46GcJ8nnmTxjJVmlxUVTFD/w640-h480/IMG_20221204_174645.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6jPlx7N0ENUAXXcPJnuVk6jHb7FI0dQgtWK95PIK5Mlu9GyNvfOgMSw_fvipRnpVuiyUTe6Utmgh3cJ8CcFwUyNvGFiGSCLzMVSaRmOBs2cm1h2Xz-oR9qCeWaNaQ5ybRzwzhnDM37IhPT6VsMjUW4v20ZzHgqyTQVY5QGE6N3NTFw076ZwahEKhX/w640-h360/IMG_20221204_181528.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-gQq8h1bwlymfJSRilG-lmGDRtpD8nfebPmKhlx9s_QuTXBJvzlG-vgHnReFuMCc_xqxb5AchTIRVuR0Vr7GHLy9wPt3RiGRDwtqCPfmMU7ssr6mXQ5Pu4N810IBg5-ge2_JMapuUkIdlNLztUCW5lLea07XhUtqlvuOoHfV3p8CySOxs491hlGKi/w640-h360/IMG_20221204_181945.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwP58vBsb83w_QIfv0dSZSRjyg5sdO3z2ne4jfv1vsfIspUa-QWxCdZpxJ78l2jegNIYnVOeWctRxb_WI8eUYV3eHndWtTH5jFSNQoqiUaPRtFeRq54tk7kPt5c9_xd_RO-N8UwYq1X_n94UYsU3lL_M48bRNlt_ZGdF5kpC831YqmgdlrptWP8bkY/w640-h480/IMG_20221204_180737.jpg)
Ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αργολίδας για την ευλογία που έδωσε ώστε να πραγματοποιηθεί η εκδήλωση, τον Οσιολογιώτατο Ιερομόναχο π. Γεννάδιο Βατοπαιδινό για τον κόπο στον οποίο υποβλήθηκε, τον Καθηγούμενο της Ι.Μ Μ του Βατοπαιδίου Γέροντα Εφραίμ για την άδειά του ώστε ο π. Γεννάδιος να είναι ομιλητής στην εκδήλωση, αλλά και για την προβολή της ταινίας που είναι μία παραγωγή του Ινστιτούτου «΄Αγιος Μάξιμος ο Γραικός».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRnZORT6MlkSJOPe4PV2qM4tr2wTETYgwaXuogHRR9D7ZI4qgPbXvugyyIz_txRKLQrzY1o0bLqi2FIG2vtySXCrvra6hSM-F9bV9lzz24nkLBokJ_ev7_QiUdo0nZyVzT4uTLCks9kpkmdMJzRZg57mE_Jk5EYtkFGPevkpV0d6TlubSgZ9RE8Grx/w640-h480/IMG_20221204_181229.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbMMsbD5l8UtI6--vrBBVrfHMchCdi464dDxg7c9oYGaa77M-PYa3Cbv7zuR_1mr3RdPUhIswDoDN2OV-QZtonHN32NpPyTkQwjd0rCMNDZv_QiYIUzx2tXD9wHrCNtR7R-WjAv1dzS30dFTqprlJgS7zh6XdMWdIBQy2OhKLf1bgU3Y4ihgorYhph/w640-h360/DSC_8938.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgOfqElpfL70rKDPoys-ZICxsY5P9e8BFU-i7PsUeycuEXfwLupX9Qhc70wB5ImohD27Nl4yhxaT62E1_1rSpVKX1Im4QYkTYlwgBgbuCO1Yg48nX_einJL7tcJTYbnumLya0p9eGzVZ719QLvEipHknAq3AGOP8SjKYLke8ETGCZ4qwGb4EyaG81lD/w640-h426/DSC_8945.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_f3v8PmL7hr9QBU1sQnJ3ebfUdmVmwMJ-_yKYMiSe6CBaf6SPkJHmfkGk6pEaj1VE15HGP18xlNMSB2A-hvqIBTZobMvmNrCyx6GjYvohI5lSsH4qTUyvhqXBkgj47r7enB-d9mwipwE2t-kW_pXpB52W18JcyQOXqljoFlu0YIRLY4VXAQSWM5Ap/w640-h360/IMG_20221204_181652.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-HROKqQAFZ67z3tVClGoFfJ-O-iQhvYR1yTxfClMJE49AM0cVEFvbM2mWru6g1Ut_vRLt5jyGvq_AoWdc3-W_Fiwt85VIqhgc5kVlgSaZ01tCdUi3aaK08FisfphL9EPpLffznZfob36Mpl8jvRMpRT6nEUDYObati0hOV9j5nuTmZtHEkEdt7uYw/w640-h360/IMG_20221204_182249_2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmOaAlRXW8KjxPXOFVfrs9s04ud5hPM2XLKTj8A1_mSNsJUO8uwXUiEvjUsQ49xRrp1LnqaHnoMw2Zk4e5ROd_X-QBUi4YTrIYNxlUyGpNYLrtPOMGbo6_HMyj7SPzc8sjMR-vGG1I3uOZ2LdZjKwlhnULzkicNJlelgDocBeO3QoeIGQJNQ9Vx8Pa/w640-h360/IMG_20221204_183158.jpg)
Ευχαρίστησε επίσης τον κ. Κρίγγο, Αντιδήμαρχο του Δ. Άργους-Μυκηνών για την συμβολή του στην εκδήλωση και τους συνεργάτες του: Στυλιανό Φωτόπουλο, Χαράλαμπο Σελλή, Κωνσταντίνο Λιαγκριδώνη και Χρήστο Κουτρουφίνη που πάντοτε στέκονται αρωγοί στην διακονία της ενορίας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiYH_NK_W9MUG9HT5MblFGV-Bl8n8TkIcJ_UCeEamSSmtTZaSp_tH__9tb7HOi9NkNCLCjxe_-UbZfhTQ-8KuWPXRpEdHYlEl52TABLTLQKs4yGt3FLPbmsdbvJ3La8RZv3oI4HTwfeMtE3yGCJtVuGyKH_27j1se-Ud43eqj8hOhLjjT6UmU4zqz14/w640-h360/IMG_20221204_184033.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgP7DGPprcgF3lnAlpE41ScDmNLAfxUlMgxbVFxozgc-Ts5VS-XWaRIGKD7yj99DhHLra56019RgRRvjkcl6GsgStzPzlNUf92h86SB8BnddGREFJAcOfx9VAZvWyVrvHf3ZEQKX8_ivXAoLoAVt5P1jVxX9AxcK2_v3DPGEn5a1M00DmAzMUTQQR-i/w640-h360/IMG_20221204_182241_2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBc9vz5PDI5zk-CH5MNU7h_2UIDn2Zo4eszhYb1N0jAgY5h1kB9u81Aticu44nBWS3reEGUd4RgdfH2l6SIeNHx0obUPJUN0vIiJIWMZ1xfqhdAEq7qpe_E1m9G62HelrFs35H8hSu7GMH-1Fb91qy8wjQ8IbQOrrJxELGc8ZWfsHyhgOz7-sbZzCJ/w640-h480/IMG_20221204_184323.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9S526aIVUU9uRKjnAQbvoGrHjUtDsjuHg1gPScIYvbyi7dYwXjXyqR8LFXVgZZB7J0ZnKxKI6FK6Ntrnp9zArfwu0nCiHP4guYBcMiBxb9q0y9WIULLt39Rthpe56KyNuLn456qKgjaLpn9VMfgz5ssj3mLb7kSeixMP76NkB-ZT_naBLa6rv0o6d/w640-h360/IMG_20221204_184129.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjBxUS0y_qJAbZYihG6yI6lBfaT8CFBPG6mRkVqK0U_bqWh28rfwXAesPLGvN7JLxzCal0lpwCnB4zjGwZZ7lxvSVNfUSmL6vR5SgPJS8pzcc63-PP4br9O4WeIdvd8rvNZet9daRGA29zj-JyPqJyiI2MKQsxzH6egt0lyslJEaUZiPvuUT0EYqgq/w640-h360/IMG_20221204_182251.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRillJU3kTcn5GzCvbUyWo0rMI8EHWhj5LDFgP2S7vlO333ndFjTeVdrhVCATujSvv9hiyd3B1syfTs3HEgEUtAi5Q2DDulFWTMlbHbez7IfOpqoMmlccqSJo4aO0xEGQW1vsmB1LSqwewsPy3Uarf0AGZawLEM7_CiKp4GiDWxfEFyHTefPXbNEl6/w640-h360/IMG_20221204_185146.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEikrveTVzikH6EXyn_JU_Vd7uzKPeuez_utK3_UP3tecW3TSLZhX84zc4XDzY3es7ktazFOnW20FlgzBhvMGvIBtgvAy_mMMycixqXe78hqVVrsZDmQ0pnfd1ukEzLnfTjHCgc0vHuTrQlrvxs4llRlf7DuPjIYJHzkNzDfSILhLobeXGrj0YSDXR0D/w640-h480/IMG_20221204_185438.jpg)
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν, ο Αντιδήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Κρίγγος, ο Πρόεδρος Τοπικού Συμβουλίου Κιβερίου Παναγιώτης Χασάπης, η Υποψήφια βουλευτής- Δικηγόρος Σόνια Τάνταρου Κρίγγου, ο Πρόεδρος Αθλητικού Ομίλου Ερμής Κιβερίου Αθανάσιος Νταβέλος, η Πρόεδρος Χορευτικού Ομίλου Κιβερίου κ.Κική Παπαδάτου, τα Μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου και ο Αντιδήμαρχος Δ. Ναυπλιέων Κων. Ρούτουλας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigrKOwfych-YAuEal5VYkfaUSnF-ELyIN95aEe841RLH9nX_jCiiPGrRRUndibLhUvMdTb_yEEwPLMpniZcurspt9VwgDJDSlrVGrLCJqSde-k2McinybqXX3apSpbO3Bka-o6pJQElxI9keB6ubboqEtbISZJzSCJjWdxRlEO4MnEMPZQgT_pKvAZ/w640-h360/IMG_20221204_185941.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9hUekysBX6iE_KELXzel3jtcx3_lAO1LLmSvAXMOoiW-Z0otf4f139nZNHeErYupSMKZdSnr4LrDoVthYfPV5Z6bHI7hzO70o4ay2wnXM7lJ572dfL_fREYdJFA7Pq5shGwkbW6dZN59NYuhM0grVgwtCXp7dPjjbuWgAG6T3PX3ACi7ZVf7rFTrC/w640-h390/IMG_20221204_190327.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFU0ifyjvUy4M4bx1Z6gCtZ8OqJX_mHwLNm4BClZkYuIoUjL4CbmTM7RepF8JhmQ9f-qxeNPMxXDZ5yHtG0EcZbobrzgn8jFc42HfF9n0eOiV8tCed2TDErns8bR30pvZAUb5QQ62veVNemWhlOZSqRL82Gwes7fuzieCOPOe39uBsNeS-wzlF7dXt/w640-h426/DSC_8896.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjMfuYh-8AmOLJz6nFxXV7m0dZXFGlGytJCnxeUMPkRj1zOgcfRQ27GBRKTxuCskcFEuFZ7aw0BogdZj92YVcPBpKRlZMTe-srPGIU1OUoR2sMZkbYrqFkJXJ_v8kA31-JWorWaaWy1BRMKEF8P5Eu8-6rquCR9SyLg5kqw7_EGk-m2qjMxh45mYvK4/w640-h426/DSC_8861.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEilxxv5aisVTp96JYIQ9-aiHQ__jIJ4k7riJlOko9YG1JdUn-9pKwpvd7u2Dd5Nuv2Buzl6cC9apiMHOlxOTD-e3pSntV_rTj2SqphMBKcOrBy1pgZlhZXUp_f04-hWVCvm-YXIsbIA72GRnrsbMnndqLojCKFF9K6dKAq-OjE1okuQ9TUX40R5PCuU/w640-h426/DSC_8867.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6IxUAzbUPQXOjlDp9j69Y8k4fAz2oEZdJLO7mgBtDw59aun4wBKOjRNp1u-b-0ND71-_zCma4l0VQKTyHW6oBtyHM4rLfsGOr9Zdw87Rhrwt3XE8f5J-HWcWiLmq69kudwrcHcuUnpB3qbDhnaunKwUuV1-azqiyXMPSzldFtr23jKPBpf0ICiWZs/w640-h426/DSC_8887.jpg)
Το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο στο τέλος της εκδήλωσης πρόσφερε κέρασμα σε όλους τους παρευρισκόμενους και ευχαρίστησε τον κ. Αντώνιο Λυμπέρη για τα γλυκίσματά του που πρόσφερε για την αποψινή εκδήλωση.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeyKLn1Uj7J_KH0dl1hOHMizUgvnofLPTS_Kk-szPShEY0zR0Opf9ZsszSq176JlnJmHYdVW6L1tfqv15oi9N0fWeg3Shw72Y-Q9LHM1J_wvIdX5_UXobqsVNrtpy-CZALTJ-KzzjHC9zSN1iEUBu9-aCTUUrDqGnSeaW7TLBqK0SycxYPk7SDMs8n/w640-h480/DJI_0590.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgryZg7WhaOxAxtfZnBh2jFlnk7nvGLaJ2-Niu5oxyFDKRzKStnM66rv6krvm2I7p1AogmfNeV8SV5fC0YXHBF7AukV4vB0XweuOD9LqIE0SSaPVrWRAnuNpoPANpmnD6KnETbxyku0l6aZeWRiZTcXE5wE138NqROyWSEs_H4UJttag2_-gBOmt--0/w640-h426/DSC_8855.jpg)
Η εκδήλωση περιελάμβανε ομιλία από τον Ιερομόναχο Γεννάδιο Βατοπαιδινό με θέμα: «Η ενανθρώπηση του Θεού Λόγου και ο άνθρωπος κατά τον Γέροντα Ιωσήφ τον Βατοπαιδινό και στη συνέχεια προβλήθηκε η ταινία-ντοκιμαντέρ: «Άγιος Ιωσήφ ο Ησυχαστής».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgULTpZuU8d1krzsI6d3DCEjuzhVQp94m4l2JgcNx_x2VDrpU0UWP-xLNw-c9DgLsKzulg5hk3a40yXDL4Z4H34UztPBe7Nbz4k46HDGxBfqwFZrbuvwGTlXnIXanEM6_8TZ6ecq3rgWgHm0TGFOE1nTTfPA9-MKcu3EpXkxIahc8trwOolX6Jxh3pY/w640-h426/DSC_8878.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCHb4R8hK1T76L2dWr5zx2AORC10XXMIsp0Zw5JEYsHQUnKvwY__uvAMfj7TpLiW4Ci9Bd1jAkkrFvc2gW_u765D-488pw9JxSNjRcBpDm1tO_mDq3VQ5JgrfZfNAyKiT1NSEOe8--fz3z5qJwiZrcICa2GxJuLCyq5wG1dHmEohSbKmhjUIYQbi3a/w640-h462/DSC_8881.jpg)
Η ταινία είναι μία παραγωγή του Ινστιτούτου «Άγιος Μάξιμος ο Γραικός», για τον μεγάλο αναμορφωτή του μοναχισμού και αφυπνιστή της ησυχαστικής και νηπτικής παράδοσης, Άγιο Ιωσήφ τον Ησυχαστή.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiccqAccZVbtRcSf85_KTTDzvXhZ841mCCgeEFmj8LBjsLlG57TZQypA7CeO-eXKabjCSz-pqaB95yDLemSc_LWRHfEP0CsHUhhJcppptfcxAfpZJQBCXH5jjcaZG8TkSirybWmT6DvW3eq8G3u3uf1r0mprBvwHQM4byMynmoao__I-JS-KwZvY_F_/w640-h426/DSC_8889.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCPPpURDSPr4c5q0aGoTfUfEk3CjreGnZORKqGhEiguHfon1xCo9yDCp2CtKaDImoFm9v05aGoc3KAQ0mZ7Irkly9FhFWcyX0pwY7SK2ByN_ID-s3dS4xhqLodKBBJvj5lYZqFAxVdjmE7AgB1zxtKhGna8k6fGzUUmBM12IVuoxrMFEvVn0wf6wwF/w640-h480/DJI_0606.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiDQODp1wMjNiwk3ia5Xg_ariM1nd6i1AXVJZyaZFJ9Kiq2zO4ubXOgFgReDdAnU_4OVyPrKTROFRg9Q58TSWtJ3VYOHan7SJamI__B8ayXVIl-UvBeYYPINgR1COe2nEut_G7IQRIZHa0_YBrvqiemveyCRNcy2y7Ivh4BAFXLtSqTzeJbZdnedp4A/w640-h426/DSC_8900.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiIBm_WX1FfEpJm_mnAw1WaCp8_ZQ6IO_f4lW4PgxjfZxF9JRtwTpZwyoZ3l6pmLfsKxRCxVpW99GZ4ckdGSm-_1V0abl0wtSlWJ23q8OcvUU8Q55y8CATk9S7wNmfGdjaQqKEjvVgci0aPfyQUyqQ3C3Ues9zrXm5Qx-IMS_SR37GhjBRAvXLDI1gS/w640-h426/DSC_8899.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGYfyqkts3Oo8-yR0rXjOJlTanlHGXxnznmjXytfxgHjELLMgpBhLjCzCCEDLYHQTqn_RcwxDPADrsSJFum0Ptn84w9_rrGtz4L3qD3CCJPfUPFng9ep7TxCgO_lW6UHvy69OTyMir5-gaDeIVEGUioBpaeWiy0mPemkmWR_6iUJhuZqmdkWmG0NWr/w640-h360/DSC_8917.jpg)
Ο Εφημέριος της Ενορίας και Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της Μητροπόλεως Αργολίδος π. Πέτρος Αθανασόπουλος καλωσόρισε όλους του εκλεκτούς προσκεκλημένους και τους ευχαρίστησε για την παρουσία τους. Ευχήθηκε η εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε να συμβάλλει στην πνευματική προετοιμασία όλων στις επερχόμενες εορτές.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_UZI3mlkiLuJ57d_a6gGQalwqRLvysvoVATNTIhlyAXfTVe0xglwcEdzohrR1VLMKtstF41cSPOa7px9cLPTekQdFtbudv7qsqPMEQMcMYTB275YZMcvOaIo9IZQYioFBb0wC9P5E7CdyrdSqJ26DhyCEK3MOUYMaVhNdV5MC-As30pivrnudBCFu/w640-h426/DSC_8968.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhc10ZJk6_Nsz2bf-uWAQ9iAD3yPZz5eCUK4K-moAQrz_WLfses85SkyPM0VOZAp2tZhKf6lN2mVxCv1KvTp9TsqzAiHXDSEUis8noE8yHmzmmYVnYSl8kqdf2k2sZWshJJF4OaTRx4KkCgQ1ttowtkwqIcYkhOTX3RMRl-TPi1_Vq4_VHRfdgjQMLk/w640-h426/DSC_8947.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhAbNwFSedmIB8EUqOAd18RkZpQnPzkfWw1Lqk0mklXH04-qisJb1Dbxb-y6G6B9aQQNy3vOcQ8Z4uFdZpBqg-D9iDEzP9obGsNNJnx7AThahyB-YMvne9QwLHiTG0-7PbX13_jhRNIiJ_DAVdenntZ3ONpZATTzH-1wY46GcJ8nnmTxjJVmlxUVTFD/w640-h480/IMG_20221204_174645.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6jPlx7N0ENUAXXcPJnuVk6jHb7FI0dQgtWK95PIK5Mlu9GyNvfOgMSw_fvipRnpVuiyUTe6Utmgh3cJ8CcFwUyNvGFiGSCLzMVSaRmOBs2cm1h2Xz-oR9qCeWaNaQ5ybRzwzhnDM37IhPT6VsMjUW4v20ZzHgqyTQVY5QGE6N3NTFw076ZwahEKhX/w640-h360/IMG_20221204_181528.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-gQq8h1bwlymfJSRilG-lmGDRtpD8nfebPmKhlx9s_QuTXBJvzlG-vgHnReFuMCc_xqxb5AchTIRVuR0Vr7GHLy9wPt3RiGRDwtqCPfmMU7ssr6mXQ5Pu4N810IBg5-ge2_JMapuUkIdlNLztUCW5lLea07XhUtqlvuOoHfV3p8CySOxs491hlGKi/w640-h360/IMG_20221204_181945.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwP58vBsb83w_QIfv0dSZSRjyg5sdO3z2ne4jfv1vsfIspUa-QWxCdZpxJ78l2jegNIYnVOeWctRxb_WI8eUYV3eHndWtTH5jFSNQoqiUaPRtFeRq54tk7kPt5c9_xd_RO-N8UwYq1X_n94UYsU3lL_M48bRNlt_ZGdF5kpC831YqmgdlrptWP8bkY/w640-h480/IMG_20221204_180737.jpg)
Ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αργολίδας για την ευλογία που έδωσε ώστε να πραγματοποιηθεί η εκδήλωση, τον Οσιολογιώτατο Ιερομόναχο π. Γεννάδιο Βατοπαιδινό για τον κόπο στον οποίο υποβλήθηκε, τον Καθηγούμενο της Ι.Μ Μ του Βατοπαιδίου Γέροντα Εφραίμ για την άδειά του ώστε ο π. Γεννάδιος να είναι ομιλητής στην εκδήλωση, αλλά και για την προβολή της ταινίας που είναι μία παραγωγή του Ινστιτούτου «΄Αγιος Μάξιμος ο Γραικός».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRnZORT6MlkSJOPe4PV2qM4tr2wTETYgwaXuogHRR9D7ZI4qgPbXvugyyIz_txRKLQrzY1o0bLqi2FIG2vtySXCrvra6hSM-F9bV9lzz24nkLBokJ_ev7_QiUdo0nZyVzT4uTLCks9kpkmdMJzRZg57mE_Jk5EYtkFGPevkpV0d6TlubSgZ9RE8Grx/w640-h480/IMG_20221204_181229.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbMMsbD5l8UtI6--vrBBVrfHMchCdi464dDxg7c9oYGaa77M-PYa3Cbv7zuR_1mr3RdPUhIswDoDN2OV-QZtonHN32NpPyTkQwjd0rCMNDZv_QiYIUzx2tXD9wHrCNtR7R-WjAv1dzS30dFTqprlJgS7zh6XdMWdIBQy2OhKLf1bgU3Y4ihgorYhph/w640-h360/DSC_8938.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgOfqElpfL70rKDPoys-ZICxsY5P9e8BFU-i7PsUeycuEXfwLupX9Qhc70wB5ImohD27Nl4yhxaT62E1_1rSpVKX1Im4QYkTYlwgBgbuCO1Yg48nX_einJL7tcJTYbnumLya0p9eGzVZ719QLvEipHknAq3AGOP8SjKYLke8ETGCZ4qwGb4EyaG81lD/w640-h426/DSC_8945.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_f3v8PmL7hr9QBU1sQnJ3ebfUdmVmwMJ-_yKYMiSe6CBaf6SPkJHmfkGk6pEaj1VE15HGP18xlNMSB2A-hvqIBTZobMvmNrCyx6GjYvohI5lSsH4qTUyvhqXBkgj47r7enB-d9mwipwE2t-kW_pXpB52W18JcyQOXqljoFlu0YIRLY4VXAQSWM5Ap/w640-h360/IMG_20221204_181652.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-HROKqQAFZ67z3tVClGoFfJ-O-iQhvYR1yTxfClMJE49AM0cVEFvbM2mWru6g1Ut_vRLt5jyGvq_AoWdc3-W_Fiwt85VIqhgc5kVlgSaZ01tCdUi3aaK08FisfphL9EPpLffznZfob36Mpl8jvRMpRT6nEUDYObati0hOV9j5nuTmZtHEkEdt7uYw/w640-h360/IMG_20221204_182249_2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmOaAlRXW8KjxPXOFVfrs9s04ud5hPM2XLKTj8A1_mSNsJUO8uwXUiEvjUsQ49xRrp1LnqaHnoMw2Zk4e5ROd_X-QBUi4YTrIYNxlUyGpNYLrtPOMGbo6_HMyj7SPzc8sjMR-vGG1I3uOZ2LdZjKwlhnULzkicNJlelgDocBeO3QoeIGQJNQ9Vx8Pa/w640-h360/IMG_20221204_183158.jpg)
Ευχαρίστησε επίσης τον κ. Κρίγγο, Αντιδήμαρχο του Δ. Άργους-Μυκηνών για την συμβολή του στην εκδήλωση και τους συνεργάτες του: Στυλιανό Φωτόπουλο, Χαράλαμπο Σελλή, Κωνσταντίνο Λιαγκριδώνη και Χρήστο Κουτρουφίνη που πάντοτε στέκονται αρωγοί στην διακονία της ενορίας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiYH_NK_W9MUG9HT5MblFGV-Bl8n8TkIcJ_UCeEamSSmtTZaSp_tH__9tb7HOi9NkNCLCjxe_-UbZfhTQ-8KuWPXRpEdHYlEl52TABLTLQKs4yGt3FLPbmsdbvJ3La8RZv3oI4HTwfeMtE3yGCJtVuGyKH_27j1se-Ud43eqj8hOhLjjT6UmU4zqz14/w640-h360/IMG_20221204_184033.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgP7DGPprcgF3lnAlpE41ScDmNLAfxUlMgxbVFxozgc-Ts5VS-XWaRIGKD7yj99DhHLra56019RgRRvjkcl6GsgStzPzlNUf92h86SB8BnddGREFJAcOfx9VAZvWyVrvHf3ZEQKX8_ivXAoLoAVt5P1jVxX9AxcK2_v3DPGEn5a1M00DmAzMUTQQR-i/w640-h360/IMG_20221204_182241_2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBc9vz5PDI5zk-CH5MNU7h_2UIDn2Zo4eszhYb1N0jAgY5h1kB9u81Aticu44nBWS3reEGUd4RgdfH2l6SIeNHx0obUPJUN0vIiJIWMZ1xfqhdAEq7qpe_E1m9G62HelrFs35H8hSu7GMH-1Fb91qy8wjQ8IbQOrrJxELGc8ZWfsHyhgOz7-sbZzCJ/w640-h480/IMG_20221204_184323.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9S526aIVUU9uRKjnAQbvoGrHjUtDsjuHg1gPScIYvbyi7dYwXjXyqR8LFXVgZZB7J0ZnKxKI6FK6Ntrnp9zArfwu0nCiHP4guYBcMiBxb9q0y9WIULLt39Rthpe56KyNuLn456qKgjaLpn9VMfgz5ssj3mLb7kSeixMP76NkB-ZT_naBLa6rv0o6d/w640-h360/IMG_20221204_184129.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjBxUS0y_qJAbZYihG6yI6lBfaT8CFBPG6mRkVqK0U_bqWh28rfwXAesPLGvN7JLxzCal0lpwCnB4zjGwZZ7lxvSVNfUSmL6vR5SgPJS8pzcc63-PP4br9O4WeIdvd8rvNZet9daRGA29zj-JyPqJyiI2MKQsxzH6egt0lyslJEaUZiPvuUT0EYqgq/w640-h360/IMG_20221204_182251.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRillJU3kTcn5GzCvbUyWo0rMI8EHWhj5LDFgP2S7vlO333ndFjTeVdrhVCATujSvv9hiyd3B1syfTs3HEgEUtAi5Q2DDulFWTMlbHbez7IfOpqoMmlccqSJo4aO0xEGQW1vsmB1LSqwewsPy3Uarf0AGZawLEM7_CiKp4GiDWxfEFyHTefPXbNEl6/w640-h360/IMG_20221204_185146.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEikrveTVzikH6EXyn_JU_Vd7uzKPeuez_utK3_UP3tecW3TSLZhX84zc4XDzY3es7ktazFOnW20FlgzBhvMGvIBtgvAy_mMMycixqXe78hqVVrsZDmQ0pnfd1ukEzLnfTjHCgc0vHuTrQlrvxs4llRlf7DuPjIYJHzkNzDfSILhLobeXGrj0YSDXR0D/w640-h480/IMG_20221204_185438.jpg)
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν, ο Αντιδήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Κρίγγος, ο Πρόεδρος Τοπικού Συμβουλίου Κιβερίου Παναγιώτης Χασάπης, η Υποψήφια βουλευτής- Δικηγόρος Σόνια Τάνταρου Κρίγγου, ο Πρόεδρος Αθλητικού Ομίλου Ερμής Κιβερίου Αθανάσιος Νταβέλος, η Πρόεδρος Χορευτικού Ομίλου Κιβερίου κ.Κική Παπαδάτου, τα Μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου και ο Αντιδήμαρχος Δ. Ναυπλιέων Κων. Ρούτουλας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigrKOwfych-YAuEal5VYkfaUSnF-ELyIN95aEe841RLH9nX_jCiiPGrRRUndibLhUvMdTb_yEEwPLMpniZcurspt9VwgDJDSlrVGrLCJqSde-k2McinybqXX3apSpbO3Bka-o6pJQElxI9keB6ubboqEtbISZJzSCJjWdxRlEO4MnEMPZQgT_pKvAZ/w640-h360/IMG_20221204_185941.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9hUekysBX6iE_KELXzel3jtcx3_lAO1LLmSvAXMOoiW-Z0otf4f139nZNHeErYupSMKZdSnr4LrDoVthYfPV5Z6bHI7hzO70o4ay2wnXM7lJ572dfL_fREYdJFA7Pq5shGwkbW6dZN59NYuhM0grVgwtCXp7dPjjbuWgAG6T3PX3ACi7ZVf7rFTrC/w640-h390/IMG_20221204_190327.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFU0ifyjvUy4M4bx1Z6gCtZ8OqJX_mHwLNm4BClZkYuIoUjL4CbmTM7RepF8JhmQ9f-qxeNPMxXDZ5yHtG0EcZbobrzgn8jFc42HfF9n0eOiV8tCed2TDErns8bR30pvZAUb5QQ62veVNemWhlOZSqRL82Gwes7fuzieCOPOe39uBsNeS-wzlF7dXt/w640-h426/DSC_8896.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjMfuYh-8AmOLJz6nFxXV7m0dZXFGlGytJCnxeUMPkRj1zOgcfRQ27GBRKTxuCskcFEuFZ7aw0BogdZj92YVcPBpKRlZMTe-srPGIU1OUoR2sMZkbYrqFkJXJ_v8kA31-JWorWaaWy1BRMKEF8P5Eu8-6rquCR9SyLg5kqw7_EGk-m2qjMxh45mYvK4/w640-h426/DSC_8861.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEilxxv5aisVTp96JYIQ9-aiHQ__jIJ4k7riJlOko9YG1JdUn-9pKwpvd7u2Dd5Nuv2Buzl6cC9apiMHOlxOTD-e3pSntV_rTj2SqphMBKcOrBy1pgZlhZXUp_f04-hWVCvm-YXIsbIA72GRnrsbMnndqLojCKFF9K6dKAq-OjE1okuQ9TUX40R5PCuU/w640-h426/DSC_8867.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6IxUAzbUPQXOjlDp9j69Y8k4fAz2oEZdJLO7mgBtDw59aun4wBKOjRNp1u-b-0ND71-_zCma4l0VQKTyHW6oBtyHM4rLfsGOr9Zdw87Rhrwt3XE8f5J-HWcWiLmq69kudwrcHcuUnpB3qbDhnaunKwUuV1-azqiyXMPSzldFtr23jKPBpf0ICiWZs/w640-h426/DSC_8887.jpg)
Το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο στο τέλος της εκδήλωσης πρόσφερε κέρασμα σε όλους τους παρευρισκόμενους και ευχαρίστησε τον κ. Αντώνιο Λυμπέρη για τα γλυκίσματά του που πρόσφερε για την αποψινή εκδήλωση.